×

5. ročník Svach´s Old well whisky

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem 5. ročník Svach´s Old well whisky

5. ročník Svach´s Old well whisky

U příležitosti výroby skvělé české whisky Svach´s Old well uprostřed našeho golfového hřiště pořádáme letos už popáté golfový turnaj Svach´s Old well whisky jehož vítěz na rány obdrží z limitované edice pro daný rok 0,5l lahev whisky do své soukromé sbírky. Další limitovaná láhev je připravená pro nejlepšího hráče turnaje na netto body.

A i vítězové jednotlivých kategorií obdrží Svach´s Old well whisky a hráčům a hráčkám na dalším pořadí připravíme whiskové dárky s logem Svachovka

Součástí turnaje je připravená ochutnávka 3 vzorků Svach´s Old whisky v altánku u jedničky, bufet v altánku (pomazánky, pečivo, čaj, pivo) a polévka Cullen skin s domácím pečivem.  Pokud bude krásné počasí, budeme polévku servírovat na naší terase u klubovny kde také proběhne vyhlášení výsledků turnaje a předání cen.

 

Do turnaje bude přijato max 48 hráčů a  hráček, kteří budou rozděleni dle svých HCP do tří kategorií.

Link na přihlášení ZDE

CENY PRO VÍTĚZE podrobněji (zleva doprava)

Hráč či hráčka s nejvyšším počtem netto bodů získá lahev Sauternes Peated 51,9% ,kterých šlo do prodeje pouze 109 lahví.
Whisky z této edice lze zakoupit pouze v obchodech Svachovka (České Budějovice, Svachova Lhotka a Chabičovice). Mají ručně psané etikety a každá má také své pořadové číslo.

Pro vítěze první kategorie, která se bude hrát na rány s plným vyrovnáním, je připravená Old well whisky Honeywine oak barrel finish single cask 5yo 51,5%. Jde o první 5-ti leté stáčení OLD WELL whisky. První 3 roky zrála v sudu po bourbonu, dalších 15 měsíců v sudu po Sherry P.X. třetí plnění a posledních 9 měsíců v sudu z evropského zimního dubu, jen středně toastovaného, v kterém se v průběhu 14 let stařila včelovina ve slovenské Smolenici. Ve whisky ucítíte medové, voskové tóny, kořenitost a šťavnatost zelených jablek. – je jemná a zároveň výrazná Whisky byla stočená k příležitosti Whisky Life Prague 2022. Bylo vyrobeno pouhých 469 lahví.

Nejlepší hráč i hráčka druhé kategorie, která se bude hrát na netto body, získá do své sbírky Old well Whisky Bourbon & Porto casks 46,3% alc což je příjemně nakuřovaná whisky kde v aroma ucítíte pečená jablka na ohni, sladkost a ovocný rozvrat. Whisky dozrála v sudech po americkém bourbonu a sladkém, výrazném portském víně.
Nejlepší hráč či hráčka na rány brutto získají lahev Old Well Whisky Kagor Cask Finish 46,3% alc.  – jemně nakuřovaná, robustní a výrazná whisky, díky finiši v sudu po fortifikovaném víně Kagor z Moldávie.V chuti a vůni jsou květinové tóny, lesní ovoce, vanilka.
A úplně vpravo je na fotografii připravená lahev 0,5l pro vítěze poslední třetí kategorie, kterou je Old well whisky Sherry PX Unpeated 46,3% alc což je nenakuřovaná, jemná whisky. Základ tvoří bourbonový sud s delikátní a vyváženou chutí. Sud po sherry Pedro Ximenez, která patří k nejsladčím. V chuti a vůni whisky jsou přezrále hrozny, fíky a kandované ovoce.
%d blogerům se to líbí: