×

Připomenutí pravidel hry na našem hřišti!

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Připomenutí pravidel hry na našem hřišti!

Připomenutí pravidel hry na našem hřišti!

Vážené členky klubu, vážení členové klubu, vážení hráči,

po třech týdnech provozu našeho hřiště musíme bohužel smutně konstatovat, že opakovaně dochází k porušování golfové etikety při hře na našem hřišti a využívání tréninkových ploch, a to konkrétně v těchto bodech:

  1. hráči i hráčky hrají z odpališť, které jsou uzavřené (nejsou na nich žluté ani červené kameny) – samozřejmě nejvíce se to týká horního odpaliště jamky 18, které otevíráme pouze ve vybraných dnech nebo při vybraných turnajích, častěji to prostě není možné!
  2. hráči i hráčky nám trénují z travnatých ploch u drivingu i když jsou tam cedulky, že je hra z trávy zatím zakázaná! Psali jsme na začátku sezóny, že travnaté plochy otevřeme v druhé polovině dubna až se budou pravidelně sekat (tj. poroste tráva). To, že tam někdo před vámi trénoval a jsou zde viditelné řízky neznamená, že tam vy můžete jít trénovat také! Ty řízky tam jsou od někoho, kdo nechápe, že takhle se správný golfista prostě nechová! Takže tam také nechoďte a když tam někoho uvidíte trénovat z trávy, tak ho slušně upozorněte ať jde na rohožky! Nebo prosím zavolejte na recepci a nechte to za vás vyřešit zaměstnanci klubu
  3. hráči i hráčky si z vydavače vyndají 40 míčků, ale trénují systémem, odpálím prvních 40 a pak si jdu sesbírat odpálené míčky a trénuji vesele dál. Jsou toho svědkem i děti, které tady také odpalují (i pod dohledem „provinilců“) a ty už odmalinka vidí, že míčky se sbírají z travnaté plochy …. Ne, že se kupují!

Na drivingu i cvičných plochách nám už probíhají kurzy s novými budoucími hráči a hráčkami golfu, a ty opakovaně vidí, že ačkoliv jim trenér vysvětlil jak to ve skutečném parádním golfovém světě chodí, jak trénovat na drivingu, jak na odpalištích, jak na greenech s vypichováním pitch-marků, tak sami vidí při svých trénincích, že tady pro někoho platí jiná pravidla? To samé se týká našich letošních nováčků, kteří vidí rozpor v tom, co dostali za informace a co vidí od „starších a zkušenějších“ golfistů na hřišti nebo tréninkových plochách.

TAK JSME VÁM CHTĚLI TOUTO CESTOU SDĚLIT, ŽE JINÁ PRAVIDLA U NÁS NEPLATÍ!

99% hráčů a hráček, kteří tady od začátku letošní sezóny hrají, jsou naši členové a členky klubu, takže tato zpráva míří hlavně do NAŠICH ŘAD! Rádi bychom vás touto cestou informovali, že opravdu budeme od nás všech vyžadovat dodržování golfové etikety a zároveň už budeme také omezovat hru hráčům i hráčkám, kteří etiketu po tomto zveřejnění, budou nadále porušovat.  Hráč/hráčka, kteří budou při porušení pravidel upozorněni zaměstnanci hřiště nebo jinými hráči na hřišti, budou vyzváni k přerušení hry. Zároveň bude v systému nastavená STOPKA na týden, druhé porušení s upozorněním – ukončení platného členství bez náhrady vrácení zaplacených členských příspěvků.

Tímto děkujeme všem, kteří si po přečtení řekli, že jich se tato zpráva určitě týkat nemůže, protože golfovou etiketu zvládají na jedničku s hvězdičkou a ani je ve snu nenapadlo si třeba sesbírat míčky na drivingu a tím ušetřit! Zároveň prosím nezavírejte oči před těmi, které vidíte, že výše uvedená pravidla nebo řadu dalších porušují a porušují to vědomě, není to cesta, kterou podporujeme! Kdybychom nedostali za posledních pár dní vícero zpráv s konkrétními jmény hráčů/hráček, kterých se to týká, rozhodně bychom tuto zprávu nesepsali a neuložili jsme ji pro vás na naše stránky!

Pevně věříme, že se dotyční po přečtení „chytnou“ za nos a přestanou dříve než bude pozdě!

Děkujeme za pochopení a přejeme nám všem hezkou hru!

%d blogerům se to líbí: